Koncert Workaholic w Grotesce!!!!

KONCERT WORKAHOLIC i PRZYJACIELE, 27.11.2011, godz. 19:00

Już po raz drugi na scenie Teatru Groteska wystąpią WORKAHOLICy, tym razem w spektaklu muzycznym „Kolejny piękny dzień” opartym na piosenkach z drugiej płyty zespołu pod takim właśnie tytułem. WORKAHOLICom tradycyjnie towarzyszyć będą uznani muzycy krakowskiej sceny jazzowej, dzięki czemu piosenki WORKAHOLICow w aranżacjach Waldka Gołębskiego nabiorą nowego bogatego brzmienia.

Wśród zaproszonych gości należy wymienić instrumentalistów występujących na co dzień w najlepszych krakowskich formacjach: Marka Michalaka (Jazz Band Ball), Marka Batorskiego (MGR Jazz, Move On), Konrada Ligasa (występującego we własnym kwartecie a także z Pauliną Bisztygą i Dorotą Imiełowską), Jacka Serczyka (Hot D`Jazz Trio) i Tomasza Kobielę (V-Speed, Hot D`Jazz Trio), laureatkę międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Zamościu Joannę Ślusarczyk (Niteline Jazz), a także grupę wokalną w składzie Renata Ciaputa, Dalia Budnicka, Anna Szczurek, Łukasz Kozub. Wszyscy zaproszeni wokaliści śpiewaja w „The Willows Revival Singers”, który jako jeden z niewielu w Polsce wykonuje muzykę negro spirituals i gospel songs.

Koncert poprowadzi Rafał Maciąg, przeplatając piosenki z autorskimi tekstami. Jana Purchli, krótkimi ale za to pełnymi refleksji i humoru komentarzami literackimi, zaskakującymi jak zwykle publiczność oryginalnością myśli i formy….

Na koniec należy powiedzieć kilka słów o bohaterach wieczoru, o zespole WORKAHOLIC. Otóż, WORKAHOLICy to krakowski zespół o orientacji blues -jazz – rockowej, który powstał w 2006 roku. WORKAHOLICY starają się czerpać inspirację z wielu gatunków muzycznych, przetwarzając je w charakterystyczne elektryczne brzmienie napędzane rozbudowaną sekcją rytmiczną. Jazzowe korzenie części muzyków powodują, że oprócz sfery tekstu, równie ważne w piosenkach granych przez WORKAHOLICów są partie improwizowane.” Tak naprawdę – mówi Grzegorz Piećko, basista zespołu – ważne dla nas jest granie muzyki niosącej szczere emocje, które chcemy przekazać naszym słuczaczom” Paula Potulska, wokalistka i saksofonistksa zespołu dodaje: „Te emocje chcemy przekazać tak, aby słuchacz poczuł się doceniony, aby odczuł potrzebę refleksji i zastanowienia nad naszą muzyką ”.

Dlatego właśnie WORKAHOLICy chcą podzielić się z Państwem swoją muzyką podczas niezwykłego koncertu w Teatrze Groteska, w listopadowy wieczór 2011 roku.

Oficjalna strona zespołu:

www.workaholic.pl

Skład zespołu:

• Paula Potulska voc, sax

• Jan Purchla voc, g

• Krzysztof Gudz voc, harm

• Leszek Mierzwa g

• Waldemar Gołębski tp, EVI, p

• Tomasz Pachciarek p

• Grzegorz Piećko b

• Bart Kuraś dr, perc

• Tasos Bolovinis dr, perc